Załóż bloga Zaloguj sięMenu:

Linki

Kategoria główna

Piec typu koza - do jakich wnętrz się nadaje?

kominek | 02.10.2017 10:46

Piec typu koza - do jakich wnętrz się nadaje?

Tradycyjne piece to co prawda marzenie wielu osób, jednak często do ich montażu trzeba na przykład rozbijać ścianę, albo zmieniać już istniejącą instalację. Wiele osób rezygnuje więc z posiadania w domu podobnego piecyka – a przecież własny kominek dodaje pomieszczeniu ciepła i to zarówno w tym dosłownym znaczeniu, jak i tym wizualnym. W pomieszczeniu, w którym płonie spokojnie ogień w kominku po prostu czujemy się lepiej, możemy się odprężyć, mamy lepszy nastrój. Dla wszystkich osób, które pragną mieć w domu kominek, a jednak nie chcą specjalnie dla niego rujnować już wykończonego pieczołowicie miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pieca typu koza. Dlaczego?

Piecyk koza to piecyk wolnostojący. Z tego względu można go ustawić w dowolnym miejscu – możemy na przykład przesunąć stolik, albo roślinę w dużej doniczce. Takie piecyki występują zresztą w różnych wersjach kolorystycznych i wielkościach – do wyboru są różne modele, więc każdy znajdzie jakiś odpowiadający konkretnemu stylowi mieszkania. Dzięki temu można z jednej strony cieszyć się ciepłem i światłem, a z drugiej aranżacja wnętrza nie zostanie zepsuta. Taki piecyk wręcz będzie stanowił jej wspaniałe dopełnienie!

Co jeszcze zyskujemy? Montaż trwa o wiele krócej! O wiele mniej jest z nim kłopotu. Prawda jest taka, że w związku z tym tracimy też mniej pieniędzy, bo nawet jeśli wybierzemy model w droższej wersji niż piece tradycyjne, i tak płacimy mniej właśnie za montaż. Pokusić trzeba się jedynie o przygotowanie przestrzeni, na jakiej ma stanąć piecyk, bo musi być to miejsce niepalne – na przykład wyłożone kamieniem. Piecyk koza wykonywany jest z żeliwa lub ze stali. Żeliwo sprawia, że może mieć on naprawdę fantazyjne i finezyjne kształty. Piec typu koza ze stali jest bardziej klasyczny i bardziej przypomina ten tradycyjny kominek. Wszystkie wersje znajdują jednak swoich wielkich fanów. Wciąż też tworzone są piece jeszcze bardziej nowoczesne i ekologiczne. Warto więc być na bieżąco i dokładnie przeszukać internet, czytając opinie i porady, nim zdecydujemy się na jakiś konkretny model. Zaletą jest jednak i to, że taki piecyk można zawsze wymienić – i zabrać ze sobą, gdy się przeprowadzamy!

Przeczytaj też: http://kratki.com/pl/kominek-w-salonie-pomysly-na-aranzacje/

 

Poprzedni »

Komentarze

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.